Pamiętając o polskich historykach wychowania
Słowa kluczowe
pamięć historyczna, mistrz, nauczyciel, historyk wychowania, pamięćAbstrakt
Recenzja książki:
Profesorowi Karolowi Poznańskiemu w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin, Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej, Warszawa 2021, ss. 88.
Bibliografia
Bibliografia:
Bartnicka K. (red.). (2004), Historia, społeczeństwo, wychowanie. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Józefowi Miąso, Pułtusk-Warszawa: Wyższa Szkoła Humanistyczna im. A. Gieystora i Instytut Historii Nauki PAN.
Golka M., (2009), Pamięć społeczna i jej implanty, Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar.
Przybyłko K. (red.) (2001), Jan Dobrzański. Profesor, Mistrz, Przyjaciel, Lublin: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Maruszewski T. (2019), Gdzie podziewa się nasza pamięć. Od pamięci autobiograficznej do pamięci zbiorowej, Sopot: Smak Słowa.
Poznański K. (2021), Obraz przemian w organizacji i działalności szkół Królestwa Polskiego w latach 1815-1867, t.3, Warszawa: Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Praca zb. (2021), Profesorowi Karolowi Poznańskiemu w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin, Warszawa: Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Ruta Z., Ślęczka R. (red.). (2003), W służbie szkoły i nauki. Księga poświęcona Profesorowi Czesławowi Majorkowi, Kraków: Wydawnictwo Naukowe Akademii Pedagogicznej w Krakowie.
Sarysz-Wolska M., Traba R., (red.). (2014), Modi memorandi : leksykon kultury pamięci, Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar.
Winiarz A., (red.). (2011), W kręgu oświaty szkolnictwa i nauki. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Karolowi Poznańskiemu, Lublin: Wydawnictwo I-F Drukarnia Bogusława Karzyńska-Woźniak.
Żukowska Z., ( red.). (1998), Pedagogiczne wędrówki przez wieki i zagadnienia. Studia i szkice, Toruń: Wydawnictwo Adam Marszałek.
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
Prawa autorskie (c) 2022 Władysława Szulakiewicz
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Autor zgłaszając swój artykuł oświadcza, że:
jest Autorem artykułu (zwanego dalej Utworem) i:
- przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do Utworu,
- jest uprawniony/a do rozporządzania prawami autorskimi do Utworu.
Udziela Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji do korzystania z Utworu na następujących polach eksploatacji:
- utrwalania utworu w formie papierowej, a także na nośniku cyfrowym lub magnetycznym;
- zwielokrotnienia utworu dowolną techniką, bez ograniczenia ilości wydań i liczby egzemplarzy;
- rozpowszechniania utworu i jego zwielokrotnionych egzemplarzy na jakimkolwiek nośniku, w tym wprowadzenia do obrotu, sprzedaży, użyczenia, najmu;
- wprowadzenia utworu do pamięci komputera;
- rozpowszechniania utworu w sieciach informatycznych, w tym w sieci Internet;
- publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlenia, odtworzenia oraz nadawania i reemitowania, a także publicznego udostępniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- w zakresie praw zależnych do Utworu, obejmujących w szczególności prawo do dokonania koniecznych zmian w Utworze, wynikających z opracowania redakcyjnego i metodycznego, a także do dokonania tłumaczenia Utworu na języki obce.
Udzielenie licencji następuje z chwilą przekazania Utworu na rzecz Uniwersytetowi Ignatianum w Krakowie. Uniwersytet Ignatianum w Krakowie jest uprawniony do udzielania dalszych sublicencji do Utworu, w zakresie udzielonego prawa. Licencja jest ograniczona czasowo i zostaje udzielona na okres 15 lat, licząc od daty jej udzielenia.
Polityka prywatności
Statystyki
Liczba wyświetleń i pobrań: 509
Liczba cytowań: 0