O nowej monografii o wychowaniu i opiece słów kilka
Abstrakt
Recenzja ksiązki:
Władysława Szulakiewicz, Piotr Gołdyn, Wychowanie i opieka. Perspektywa historyczna [Upbringing and Care: Historical Perspective], Kalisz Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Kalisz 2021, pp. 237
Bibliografia
Apanel D. (ed.). (2009). Opieka i wychowanie – tradycja i problemy współczesne, Kraków: Oficyna Wydawnicza “Impuls”.
Cichosz M. (2004). “Macierz Szkolna (Polska Macierz Szkolna),” in T. Pilch (ed.), Encyklopedia pedagogiczna XXI wieku, vol. 3, Warszawa: Wydawnictwo Akademickie „Żak”, pp. 7–9.
Kwiatkowska H. (2008). Pedeutologia, Warszawa: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne.
Mirski J. (1932). “Projekt nauki o nauczycielu czyli pedeutologii,” Oświata i Wychowanie, no. 9, pp. 845–859.
Radziszewska M. (2020). “Rozważania nad zawodem i osobą nauczyciela (na kanwie 50. rocznicy kształcenia nauczycieli w Olsztynie),” in J. Ostrouch-Kamińska, U. Pulińska, M. Radziszewska (eds.), Pedagogika akademicka w procesie zmian – troski, nadzieje, perspektywy, Olsztyn: Wydawnictwo UWM, pp. 363–390.
Radziszewska M. (2021). “Bursa im. Adama Mickiewicza w Czerniowcach jako przykład instytucjonalnej formy opieki nad dziećmi i młodzieżą mniejszości polskiej w Królestwie Bukowiny,” in J. Górniewicz (ed.), Pomiędzy dysonansem a konsonansem społecznym. Studia i szkice pedagogiczne, Olsztyn: Wydawnictwo UWM, pp. 363–390.
Szulakiewicz W. (ed.). (2021). Opieka i wychowanie. Dziedzictwo idei teoretycznych i ich praktyczne implikacje, Toruń: Wydawnictwo Naukowe UMK.
Szulakiewicz W., Gołdyn P. (2021). Wychowanie i opieka. Perspektywa historyczna, Kalisz: Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
Prawa autorskie (c) 2022 Maria Radziszewska
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Autor zgłaszając swój artykuł oświadcza, że:
jest Autorem artykułu (zwanego dalej Utworem) i:
- przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do Utworu,
- jest uprawniony/a do rozporządzania prawami autorskimi do Utworu.
Udziela Akademii Ignatianum w Krakowie nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji do korzystania z Utworu na następujących polach eksploatacji:
- utrwalania utworu w formie papierowej, a także na nośniku cyfrowym lub magnetycznym;
- zwielokrotnienia utworu dowolną techniką, bez ograniczenia ilości wydań i liczby egzemplarzy;
- rozpowszechniania utworu i jego zwielokrotnionych egzemplarzy na jakimkolwiek nośniku, w tym wprowadzenia do obrotu, sprzedaży, użyczenia, najmu;
- wprowadzenia utworu do pamięci komputera;
- rozpowszechniania utworu w sieciach informatycznych, w tym w sieci Internet;
- publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlenia, odtworzenia oraz nadawania i reemitowania, a także publicznego udostępniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- w zakresie praw zależnych do Utworu, obejmujących w szczególności prawo do dokonania koniecznych zmian w Utworze, wynikających z opracowania redakcyjnego i metodycznego, a także do dokonania tłumaczenia Utworu na języki obce.
Udzielenie licencji następuje z chwilą przekazania Utworu na rzecz Akademii Ignatianum w Krakowie. Akademia Ignatianum w Krakowie jest uprawniona do udzielania dalszych sublicencji do Utworu, w zakresie udzielonego prawa. Licencja jest ograniczona czasowo i zostaje udzielona na okres 15 lat, licząc od daty jej udzielenia.
Polityka prywatności
Statystyki
Liczba wyświetleń i pobrań: 191
Liczba cytowań: 0