Język jako narzędzie „kłopotliwe” w uprawianiu teologii
DOI:
https://doi.org/10.12775/TiCz.2011.005Abstrakt
Podejmując w encyklice Fides et ratio problematykę wzajemnego oddziaływania filozofii i teologii, pośród licznych składających się na nią zagadnień, Jan Paweł II zwraca uwagę na problem będącego narzędziem międzyludzkiej komunikacji języka, którym posługuje się zarówno teologia, jak i Magisterium Kościoła w swoim nauczaniu. W szczególności Papież przywołuje kwestię trwałości pojęć, zawartych w formułowanych przez kolejnych następców św. Piotra oraz sobory definicjach, określających właściwe rozumienie prawd wiary.
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
CC BY ND 4.0. Posiadaczem prawa autorskiego (Licencjodawcą) jest Autor, który na mocy umowy licencyjnej udziela nieodpłatnie prawa do eksploatacji dzieła na polach wskazanych w umowie.
- Licencjodawca udziela Licencjobiorcy licencji niewyłącznej na korzystanie z Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego w następujących polach eksploatacji: a) utrwalanie Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego; b) reprodukowanie (zwielokrotnienie) Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego drukiem i techniką cyfrową (e-book, audiobook); c) wprowadzania do obrotu egzemplarzy zwielokrotnionego Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego; d) wprowadzenie Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego do pamięci komputera; e) rozpowszechnianie utworu w wersji elektronicznej w formule open access na licencji Creative Commons (CC BY-ND 3.0) poprzez platformę cyfrową Wydawnictwa Naukowego UMK oraz repozytorium UMK.
- Korzystanie przez Licencjobiorcę z utrwalonego Utworu ww. polach nie jest ograniczone czasowo ilościowo i terytorialnie.
- Licencjodawca udziela Licencjobiorcy licencji do Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego nieodpłatnie na czas nieokreślony
PEŁEN TEKST UMOWY LICENCYJNEJ >>
Statystyki
Liczba wyświetleń i pobrań: 475
Liczba cytowań: 0