O czasopiśmie
Polityka otwartego dostępu
This journal provides immediate open access to its content on the principle that making research freely available to the public supports a greater global exchange of knowledge.
Rada Naukowa
Michał Kobusiewicz (IAiE PAN, Warszawa)
Ewa Laskowska-Kusztal (IKŚiO PAN, Warszawa)
Demetrios Michaelides (Cyprus University)
Jean-Charles Moretti (IRAA, CNRS MOM, Université de Lyon 2)
Dietrich Raue (Ägyptisches Museum, Leipzig)
Paul Reynolds (ICREA, España)
Derek Welsby (British Museum, London)
Historia czasopisma
Pierwszy tom Études et Travaux ukazał się w 1966 r. z inicjatywy prof. Kazimierza Michałowskiego, twórcy polskiej szkoły archeologii śródziemnomorskiej. Od pierwszego numeru było to czasopismo obcojęzyczne otwarte na międzynarodowe środowisko naukowe. Celem czasopisma było i jest publikowanie prac polskich badaczy związanych z polskimi stanowiskami wykopaliskowymi na obszarze Śródziemnomorza, lub współpracujących z zagranicznymi misjami wykopaliskowymi, a także artykułów członków zagranicznych zespołów naukowych.
Periodyk ten, zachowując ten sam profil naukowy, od lat integruje środowisko polskich archeologów śródziemnomorskich i badaczy starożytności, jest również ilustracją międzynarodowej wymiany specjalistów i umiędzynarodowienia projektów badawczych. Ze względu na swoją obcojęzyczność czasopismo to znajduje się od 50 lat na światowych listach bibliograficznych, a publikowane w nim prace odnotowywane są w literaturze przedmiotu. Czasopismo posiada liczący siedmiu członków międzynarodowy komitet naukowy oraz międzynarodowy komitet recenzentów.