Posiadasz nazwę użytkownika oraz hasło do zalogowania się na stronie czasopisma Acta Universitatis Nicolai Copernici Pedagogika?

Od Redakcji

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych autorów do współpracy i nadsyłania tekstów (artykułów, recenzji i omówień, sprawozdań z badań i materiałów oraz sprawozdań z konferencji) do kolejnego 38 zeszytu czasopisma do 31 marca 2020 r.

INFORMACJE DLA AUTORÓW

Teksty należy nadsyłać w wersji elektronicznej (identycznej z wydrukiem): *doc (Word 1997 lub wyższy).
Wydruk znormalizowany, jednostronny, przypisy dolne z odsyłaczami w tekście, czcionka 12, interlinia 1,5.

Maksymalna objętość nadsyłanych tekstów:

12-20 stron dla artykułów.
8-10 stron komunikaty, sprawozdania z badań, materiały.
5 stron dla pozostałych tekstów (recenzji, sprawozdań).

Format przypisów:

książka: U. Perkowska, Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 1945- 1948/49, Kraków 2001.

tekst w pracy zbiorowej: S. Gawlik, Uczeń w poglądach pedagogicznych Grzegorza Piramowicza, w: Służba szkoły i nauki,  red. Z. Ruta i R. Ślęczka, Kraków 2003, s. 263-271.

Tamże, s. 273.

artykuł w czasopiśmie: I. Szybiak, Czytając Staszica, "Kwartalnik Pedagogiczny", 2006 nr 2 , s. 11-18.

Przypisy do tekstów anglojęzycznych:

R. Portman, Dzieci a stres. Istota zagadnienia, Kielce 2007, p. 32.

Z. Węgrzyn, Kultura niezaangażowania jako konsekwencja płynnej nowoczesności, in: Rozum, świat, zaangażowanie, eds. M. Żardecka-Nowak, W.M. Nowak, Rzeszów 2012, p. 210.

Ibidem, p. 211.

S. Seul, Zmaganie się dziecka ze stresem, „Edukacja i Dialog”, 1999, no 2, p. 20–26.

Bibliografia:

Bagrowicz, Jerzy. Edukacja religijna współczesnej młodzieży. Źródła i cele. Toruń: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, 2000.

Bagrowicz, Jerzy, Stanisław Jankowski. „Pan, Bóg twój, wychowuje ciebie” (Pwt 8, 5). Studia z pedagogii biblijnej. Toruń: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2005.

Dołęga, Józef M. „Nauki środowiskowe na początku XXI wieku”. Paedagogia Christiana 2 (2011): 11-39.

Pawlak, Zdzisław. „Rola religii w wychowaniu człowieka. Aspekt filozoficzno-teologiczny”. In: Edukacyjny potencjał religii, eds. Jerzy Bagrowicz, Jarosław Horowski, 105-119. Toruń: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2005.

Include a DOI (Digital Object Identifier) if the journal lists one:

Dołęga, Józef M. 2011. „Nauki środowiskowe na początku XXI wieku”. Paedagogia Christiana 2: 11-39. http://dx.doi.org/10.12775/PCh.2011.001

Do tekstu powinny być załączone:

(1) oświadczenie o oryginalności pracy oraz o tym, że nie uczestniczy aktualnie w innym postępowaniu wydawniczym (wzór oświadczenia)

(2) informacja o autorze: dokładny adres do korespondencji, telefon i e-mail oraz krótka informacja o autorze: tytuł bądź stopień naukowy, miejsce i stanowisko pracy

(3) krótkie streszczenie w języku polskim i angielskim oraz 4-5 słów kluczy w języku polskim i angielskim

Redakcja nie zwraca tekstów niezamówionych oraz zastrzega sobie prawo do ich redagowania i skracania. Autorzy informowani są w ciągu dwóch tygodni od wpłynięcia tekstu o zakwalifikowaniu go do postępowania recenzyjnego lub odrzuceniu tekstu ze względu na uchybienia formalne bądź rozbieżność z celami i profilem pisma. Każda praca jest następnie wysyłana do dwóch niezależnych recenzentów, po uprzednim usunięciu personaliów autora. W ciągu trzech miesięcy od przyjęcia pracy autor otrzymuje konkretną decyzję odnośnie jej losów.

Prosimy nadsyłać  teksty w wersji elektronicznej na adres: joanstel@umk.pl,

lub na adres:

Joanna Cukras-Stelągowska

Wydział Nauk Pedagogicznych UMK

ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń.

Szczegółowe informacje i numery archiwalne również na stronie: http://www.home.umk.pl/~aunc_pedagogika/

1. Tekst nie został wcześniej opublikowany oraz nie został złożony do druku w innym wydawnictwie.
  3. Tekst publikacji złożony jest czcionką Times New Roman (12 pkt), interlinia 1,5 (przy dłuższych wyodrębnionych cytatach: Times New Roman 11 oraz interlinia 1,0).
  4. Ewentualne źródła finansowania pracy zostały wymienione w zgłaszanej publikacji w miejscu zgodnym z wymogami redakcyjnymi. W zgłaszanym utworze nie występują zjawiska "ghostwriting", guest-autorship" oraz konflikt interesów. Autor zapoznał się z obowiązującymi w czasopiśmie procedurami recenzowania tekstów.
  5. Autor wyraża zgodę na warunki i zapisy umowy licencyjnej z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, której treść dostępna jest TUTAJ. W przypadku pracy zbiorowej autor zgłaszający artykuł do publikacji wypełnił oświadczenie o wkładzie procentowym, w którym podał wkład pracy poszczególnych współautorów w zgłaszany artykuł. Treść pracy znana jest wszystkim jej współautorom i wyrażają oni zgodę na jej publikację. Wypełnione oświadczenie należy wgrać jako plik dodatkowy wraz z artykułem.