Kaiser-Friedrich-Museum – książka Kamili Kłudkiewicz o niemieckiej historii Muzeum Narodowego w Poznaniu
DOI:
https://doi.org/10.12775/AUNC_ZiK.2023.006Słowa kluczowe
Poznań, Wielkopolska, muzeum, Kaiser-Friedrich-Museum, Ludwig Kaemmerer, galeria malarstwa, kolekcja, germanizacjaAbstrakt
Artykuł jest prezentacją i oceną książki Kamili Kłudkiewicz, Kaiser-Friedrich-Museum w Poznaniu (1904-1919). Muzeum na niemieckiej i europejskiej prowincji, Poznań: Muzeum Narodowe, 2021.
Bibliografia
Dąbrowski, Dariusz. „Pamięć wyparta. O rosyjskich muzeach na ziemiach Rzeczpospolitej.” W Studia o muzealnej pamięci na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, red. Tomasz F. de Rosset, Aldona Tołysz, i Małgorzata Wawrzak, 457–511. Toruń: Wydawnictwo Naukowe UMK, 2020.
Hobsbawm, Eric. „Wprowadzenie. Wynajdywanie tradycji.” W Tradycje wynalezione, red. Eric Hobsbawm, Terence Ranger, tłum. Mieczysław Godyń, Filip Godyń, 9–23. Kraków: Wydawnictwo UJ, 2008.
Kłudkiewicz, Kamila. Kaiser-Friedrich-Museum w Poznaniu (1904–1919). Muzeum na niemieckiej i europejskiej prowincji. Poznań: Muzeum Narodowe, 2021.
Kłudkiewicz, Kamila. Wybór i konieczność. Kolekcje polskiej arystokracji w Wielkopolsce na przełomie XIX i XX wieku. Poznań: Wydawnictwo Naukowe UAM, 2017.
Pomian, Krzysztof. Le musée, une histoire mondiale. III. A la conquête du monde, 1850–2020. Paris: Gallimard, 2022.
Przezdziecki, Aleksander, i Edward Rastawiecki. Wzory sztuki średniowiecznej i z epoki Odrodzenia po koniec wieku XVII w dawnej Polsce. Serya 3. Z. XI–XII. Warszawa: Drukarnia Józefa Ungera, 1862.
Woźniak, Michał F. „Polskie i niemieckie inicjatywy muzealne na ziemiach zaboru pruskiego w drugiej połowie XIX wieku,” cz. 1 i 2. W Studia o muzealnej pamięci na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, red. Tomasz F. de Rosset, Aldona Tołysz, i Małgorzata Wawrzak, 513–548, 549–589. Toruń: Wydawnictwo Naukowe UMK, 2020.
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
Prawa autorskie (c) 2023 Tomasz F. de Rosset
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
CC BY ND 4.0. Posiadaczem prawa autorskiego (Licencjodawcą) jest Autor, który na mocy umowy licencyjnej udziela nieodpłatnie prawa do eksploatacji dzieła na polach wskazanych w umowie.
- Licencjodawca udziela Licencjobiorcy licencji niewyłącznej na korzystanie z Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego w następujących polach eksploatacji: a) utrwalanie Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego; b) reprodukowanie (zwielokrotnienie) Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego drukiem i techniką cyfrową (e-book, audiobook); c) wprowadzania do obrotu egzemplarzy zwielokrotnionego Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego; d) wprowadzenie Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego do pamięci komputera; e) rozpowszechnianie utworu w wersji elektronicznej w formule open access na licencji Creative Commons (CC BY-ND 3.0) poprzez platformę cyfrową Wydawnictwa Naukowego UMK oraz repozytorium UMK.
- Korzystanie przez Licencjobiorcę z utrwalonego Utworu ww. polach nie jest ograniczone czasowo ilościowo i terytorialnie.
- Licencjodawca udziela Licencjobiorcy licencji do Utworu/przedmiotu prawa pokrewnego nieodpłatnie na czas nieokreślony
PEŁEN TEKST UMOWY LICENCYJNEJ >>
Statystyki
Liczba wyświetleń i pobrań: 102
Liczba cytowań: 0