Posiadasz nazwę użytkownika oraz hasło do zalogowania się na stronie czasopisma Acta Universitatis Nicolai Copernici. Zarządzanie?

Wymogi edytorskie

Zamieszczone poniżej wymagania są również dostępne w wersji elektronicznej do pobrania.
  1. Czcionka: tekst główny: Times New Roman, normalny - 11. Odstęp między wierszami - pojedynczy. Pierwszy wiersz akapitu wcięty 0,5 cm. Wyliczanie od myślników (-), numerowanie - cyfry arabskie (1, 2...).
  2. Tytuł artykułu: Times New Roman 13, Śródtytuły: Times New Roman 12.
  3. Tabele i tablice należy opatrzyć tytułami i numerami porządkowymi oraz źródłami umieszczonymi pod nimi. Tekst w tabeli – Arial Narrow 9 pkt. z pojedynczym odstępem. Tytuły tabel i tablic pogrubione.
  4. Rysunki, wykresy itp. powinny być wkomponowane w tekst (czarno-białe), a także dołączone w oddzielnym pliku źródłowym, umożliwiającym edycję obiektu.
  5. Wszystkie odwołania do literatury podawane są w tekście według wzoru: [nazwisko autora, rok wydania, s. ...]. W przypadku kilku pozycji, do których odnosi się odwołanie, należy oddzielić je średnikiem.
  6. W danych bibliograficznych należy podawać:
  • w odniesieniu do pozycji książkowych: nazwisko autora i inicjały imion, (rok wydania), tytuł książki, wydawcę, miejsce wydania,
  • w odniesieniu do opracowań zwartych zbiorowych: nazwisko i inicjały imion autora, (rok wydania), tytuł opracowania, [w:] nazwisko i inicjały imion redaktora (red.), tytuł pracy zbiorowej, wydawcę, miejsce wydania,
  • w odniesieniu do artykułów w czasopismach: nazwisko i inicjały imion autora, (rok wydania), tytuł artykułu, „nazwa czasopisma” numer,
  • w odniesieniu do dokumentów elektronicznych: nazwisko autora i inicjały imion, tytuł w formie występującej w źródle, typ nośnika – podany w nawiasie kwadratowym, np. [online], [CD-ROM], [dyskietka]; wydanie (wersja); wydawcę; miejsce wydania; datę wydania; datę aktualizacji; datę dostępu podaną w nawiasie kwadratowym – dla dokumentów online; warunki dostępu – dla dokumentów online,
  • w odniesieniu do adresów internetowych: data dostępu do strony podana w nawiasach kwadratowych.

1. Tekst nie został wcześniej opublikowany oraz nie został złożony do druku w innym wydawnictwie.
  3. Tekst publikacji złożony jest czcionką Times New Roman (12 pkt), interlinia 1,5 (przy dłuższych wyodrębnionych cytatach: Times New Roman 11 oraz interlinia 1,0).
  4. Ewentualne źródła finansowania pracy zostały wymienione w zgłaszanej publikacji w miejscu zgodnym z wymogami redakcyjnymi. W zgłaszanym utworze nie występują zjawiska "ghostwriting", guest-autorship" oraz konflikt interesów. Autor zapoznał się z obowiązującymi w czasopiśmie procedurami recenzowania tekstów.
  5. Autor wyraża zgodę na warunki i zapisy umowy licencyjnej z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, której treść dostępna jest TUTAJ. W przypadku pracy zbiorowej autor zgłaszający artykuł do publikacji wypełnił oświadczenie o wkładzie procentowym, w którym podał wkład pracy poszczególnych współautorów w zgłaszany artykuł. Treść pracy znana jest wszystkim jej współautorom i wyrażają oni zgodę na jej publikację. Wypełnione oświadczenie należy wgrać jako plik dodatkowy wraz z artykułem.