NOWOCZESNE METODY ŚWIADCZENIA USŁUG WODNO-KANALIZACYJNYCH WOBEC DZIAŁAŃ WYZNACZONYCH IDEĄ PODNIESIENIA JAKOŚCI ŻYCIA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ NA PRZYKŁADZIE BRANŻY WODNO-KANALIZACYJNEJ W MIEŚCIE RYBNIK
DOI:
https://doi.org/10.12775/AUNC_ZARZ.2018.017Słowa kluczowe
innowacje, potrzeby społeczne, jakość życia, branża wodnokanalizacyjnaAbstrakt
Celem artykułu jest przedstawienie nowoczesnych rozwiązań w zakresie usług wodno-kanalizacyjnych w mieście Rybnik oraz wskazanie stopnia ich wykorzystania przez społeczność lokalną w mieście Rybnik. Jako metodę przyjęto badania ilościowe, aby możliwa była do przeprowadzenia analiza statystyczna, natomiast narzędzie badawcze stanowił zaprojektowany kwestionariusz ankiety. Pytania w ankietach dotyczyły opinii i odczuć respondentów związanych z dostępem do usług wodno-kanalizacyjnych realizowanych w mieście Rybnik przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku. Przeprowadzone badania pozwoliły sformułować wnioski oraz propozycje usprawnień świadczonych usług wodno-kanalizacyjnych w mieście Rybnik oraz realizacji prospołecznej strategii innowacyjności firmy PWiK Rybnik Sp. z o.o.
Bibliografia
Błaszczyk M., (2013), W poszukiwaniu socjologicznej teorii rozwoju miast, Scholar, Warszawa.
Campbell A., (1981), The sense of well-being in America: Recent patterns and trends. McGraw-Hill, New York.
Castells M., (1982), Kwestia miejska, PWN, Warszawa.
Harvey D., (2012), Bunt miast. Prawo do miasta i miejska rewolucja, Wyd. Bęc Zmiana, Warszawa.
Majer A., (2014), Odrodzenie miast, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wydawnictwo Naukowe Scholar, Łódź-Warszawa.
Sagan I., (2000), Miasto – scena konfliktów i współpracy. Rozwój miast w świetle koncepcji reżimu miejskiego, Wyd. Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk.
www.rybnik.eu, [28.12.2017].
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Statystyki
Liczba wyświetleń i pobrań: 628
Liczba cytowań: 0