Posiadasz nazwę użytkownika oraz hasło do zalogowania się na stronie czasopisma Tekstura. Rocznik Filologiczno-Kulturoznawczy?

Wymogi redakcyjne

Prosimy o dostarczanie niepublikowanych tekstów naukowych w języku polskim (format .doc, objętość do 10 stron maszynopisu, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5 wiersza, przypisy dolne, oznaczenia polskie, bibliografia w porządku alfabetycznym). Informujemy, że istnieje możliwość publikacji fragmentów prac zaliczeniowych, licencjackich, magisterskich.

Praca w lewym górnym rogu powinna zawierać dane: imię i nazwisko autora, nazwę jednostki, którą autor reprezentuje, adres e-mail autora.

Pod artykułem winny znaleźć się słowa kluczowe w języku polskim i angielskim (po 6), a także streszczenie w języku polskim (100 słów).

Redakcja zastrzega sobie prawo do przyjęcia bądź odrzucenia nadesłanych tekstów oraz do dokonywania poprawek i skrótów w tekstach przyjętych do druku.

Szczegółowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną: tekstura@umk.pl

Dla autorów - do pobrania w formie pliku PDF:

1. Tekst nie został wcześniej opublikowany oraz nie został złożony do druku w innym wydawnictwie.
  3. Tekst publikacji złożony jest czcionką Times New Roman (12 pkt), interlinia 1,5 (przy dłuższych wyodrębnionych cytatach: Times New Roman 11 oraz interlinia 1,0).
  4. Ewentualne źródła finansowania pracy zostały wymienione w zgłaszanej publikacji w miejscu zgodnym z wymogami redakcyjnymi. W zgłaszanym utworze nie występują zjawiska "ghostwriting", guest-autorship" oraz konflikt interesów. Autor zapoznał się z obowiązującymi w czasopiśmie procedurami recenzowania tekstów.
  5. Autor wyraża zgodę na warunki i zapisy umowy licencyjnej z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, której treść dostępna jest TUTAJ. W przypadku pracy zbiorowej autor zgłaszający artykuł do publikacji wypełnił oświadczenie o wkładzie procentowym, w którym podał wkład pracy poszczególnych współautorów w zgłaszany artykuł. Treść pracy znana jest wszystkim jej współautorom i wyrażają oni zgodę na jej publikację. Wypełnione oświadczenie należy wgrać jako plik dodatkowy wraz z artykułem.