Tekstura to naukowe pismo studenckie, poświęcone problematyce literaturoznawczej, kulturoznawczej, folklorystycznej oraz lingwistycznej. Swoje łamy udostępnia studentom i doktorantom Wydziału Filologicznego UMK. Tekstura popularyzuje wiedzę z zakresu literatury, kultury, folkloru i językoznawstwa, jest także miejscem żywej dyskusji, wymiany poglądów i prezentacji nowatorskiej myśli. Pismo umożliwia ponadto publikację najciekawszych fragmentów prac zaliczeniowych, licencjackich, magisterskich oraz materiałów pokonferencyjnych. Adresowane jest ono w pierwszej kolejności do studentów poszczególnych filologii oraz kulturoznawstwa, a w dalszej natomiast - do wszystkich zainteresowanych tą tematyką osób.

Rocznik filologiczno-kulturoznawczy Tekstura wydawany jest przez Koło Naukowe Folklorystów przy współudziale Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego. Pismo w pełni finansowane jest ze środków Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego UMK.

Kultura

Literatura

Artykuły i rozprawy

Zaznaczone Przesyłanie tekstów aktywne Zaznaczone Zindeksowane Niezaznaczone Recenzowane