Tekstura to recenzowane, naukowe pismo studenckie, poświęcone problematyce literaturoznawczej, kulturoznawczej, folklorystycznej oraz lingwistycznej. Swoje łamy udostępnia studentom i doktorantom Wydziału Filologicznego UMK. Teksturapopularyzuje wiedzę z zakresu literatury, kultury, folkloru i językoznawstwa, jest także miejscem żywej dyskusji, wymiany poglądów i prezentacji nowatorskiej myśli. Pismo umożliwia ponadto publikację najciekawszych fragmentów prac zaliczeniowych, licencjackich, magisterskich oraz materiałów pokonferencyjnych. Adresowane jest ono w pierwszej kolejności do studentów poszczególnych filologii oraz kulturoznawstwa, a w dalszej natomiast - do wszystkich zainteresowanych tą tematyką osób.

Rocznik filologiczno-kulturoznawczy Tekstura wydawany jest przez Koło Naukowe Folklorystów przy współudziale Samorządu Studenckiego Wydziału Filologicznego. Pismo w pełni finansowane jest ze środków Samorządu Studenckiego Wydziału Filologicznego UMK.

Kultura

Literatura