Posiadasz nazwę użytkownika oraz hasło do zalogowania się na stronie czasopisma Klio - Czasopismo Poświęcone Dziejom Polski i Powszechnym?

1. Teksty należy przesyłać w wersji elektronicznej, w pliku tekstowym (.doc, .docx, .rtf, .odt); tekst powinien zostać sformatowany według schematu:

a) czcionka Times New Roman, rozmiar 12, w przypisie – rozmiar 10;
b) marginesy 2,5 cm;
c) interlinia (odstęp między wierszami) 1,5;
d) tekst wyjustowany (wyrównany do lewego i prawego marginesu);
e) strony numerowane w prawym dolnym rogu cyframi arabskimi;
f) czarny kolor czcionki;
g) odstępy między znakami – standardowe, 0 pkt;
h) akapity – wcięcie 1,25 cm.

2. Objętość artykułu nie powinna przekraczać jednego arkusza wydawniczego (ok. 40 000 znaków ze spacjami), artykułów recenzyjnych – 10 stron A4 (max. 20 000 znaków ze spacjami), recenzji – około 5 stron A4 (max. 15 000 znaków ze spacjami).

3. Do tekstu przesłanego w formie elektronicznej pod należy dołączyć:

a) streszczenie w języku angielskim o objętości do 700 znaków ze spacjami oraz krótką notę biograficzną o autorze, zawierającą informacje o zainteresowaniach badawczych autora, dotychczasowych publikacjach (punkt 3a dotyczy wyłącznie autorów artykułów);
b) bibliografię;
c) słowa kluczowe (od 3 do 5) w języku polskim i angielskim;
d) aktualny adres do korespondencji, numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. W przypadku pracowników naukowych prosimy także o podanie nazwy i adresu uczelni macierzystej).

1. Tekst nie został wcześniej opublikowany oraz nie został złożony do druku w innym wydawnictwie.

3. Tekst publikacji złożony jest czcionką Times New Roman (12 pkt), interlinia 1,5 (przy dłuższych wyodrębnionych cytatach: Times New Roman 11 oraz interlinia 1,0).

4. Ewentualne źródła finansowania pracy zostały wymienione w zgłaszanej publikacji w miejscu zgodnym z wymogami redakcyjnymi. W zgłaszanym utworze nie występują zjawiska "ghostwriting", guest-autorship" oraz konflikt interesów. Autor zapoznał się z obowiązującymi w czasopiśmie procedurami recenzowania tekstów.

5. Autor wyraża zgodę na warunki i zapisy umowy licencyjnej z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, której treść dostępna jest TUTAJ. W przypadku pracy zbiorowej autor zgłaszający artykuł do publikacji wypełnił oświadczenie o wkładzie procentowym, w którym podał wkład pracy poszczególnych współautorów w zgłaszany artykuł. Treść pracy znana jest wszystkim jej współautorom i wyrażają oni zgodę na jej publikację. Wypełnione oświadczenie należy wgrać jako plik dodatkowy wraz z artykułem.