Czasopismo "Pracownik i Pracodawca" jest ogólnopolskim półrocznikiem naukowym. Publikowane są w nim opracowania z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w tym artykuły i glosy.

Czasopismo "Pracownik i Pracodawca" stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań naukowych, zwłaszcza studentów i doktorantów. Publikacja w czasopiśmie ma sprawiać radość i satysfakcję oraz stanowić motywację do dalszej pracy naukowej.

Artykuły

Glosy

Sprawozdania

Zaznaczone Przesyłanie tekstów aktywne Zaznaczone Zindeksowane Niezaznaczone Recenzowane

W celu zapewnienia profesjonalnej i obiektywnej oceny artykuły i glosy zgłoszone do publikacji w czasopiśmie ,,Pracownik i Pracodawca” są recenzowane z zachowaniem zasady podwójnej anonimowości (autor i recenzenci nie znają swojej tożsamości). Na podstawie uzyskanych recenzji Komitet Redakcyjny podejmuje decyzję o przyjęciu opracowania do publikacji, o odesłaniu opracowania do autora w celu naniesienia poprawek albo o odrzuceniu opracowania. Warunkiem publikacji jest uzyskanie dwóch pozytywnych recenzji. W przypadku, gdy jedna recenzja jest pozytywna, druga zaś – negatywna, powoływany jest trzeci recenzent.

Po otrzymaniu uwag recenzentów autor jest zobowiązany ustosunkować się do nich we wskazanym przez Komitet Redakcyjny terminie. Niedotrzymanie tego terminu zostanie uznane za rezygnację z publikacji w czasopiśmie ,,Pracownik i Pracodawca”.

Proces recenzowania opracowań zgłoszonych do publikacji w czasopiśmie ,,Pracownik i Pracodawca” odbywa się zgodnie z wytycznymi określonymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Procesowi recenzowania nie podlegają sprawozdania.

Wykaz Recenzentów

Prof. UWr Renata Babińska-Górecka (UWr)

Dr Małgorzata Cilak (UMK)

Dr hab.  Dorota Dzienisiuk (UW)