Posiadasz nazwę użytkownika oraz hasło do zalogowania się na stronie czasopisma Acta Universitatis Nicolai Copernici Ekonomia?

Autorzy proszeni są do przestrzegania następujących zasad:

• Artykuły złożone do Acta Universitatis Nicolai Copernici, Ekonomia powinny spełniać wymogi edytorskie, które są przedstawione szczegółowo w szablonie AUNC.
  • Do pracy powinna być dołączona deklaracja autora (lub w przypadku pracy zbiorowej - osoby zgłaszającej manuskrypt). Wydrukowaną i podpisaną deklarację autorską należy zeskanować i przesłać na adres e-mail Redakcji.
  • Artykuł powinien być dostarczony w postaci pliku Microsoft Word (.docx).

Rękopisy nie spełniające powyższych wymagań nie będą brane pod uwagę w procedurze kwalifikacji.

1. Tekst nie został wcześniej opublikowany oraz nie został złożony do druku w innym wydawnictwie.

3. Tekst publikacji złożony jest czcionką Times New Roman (12 pkt), interlinia 1,5 (przy dłuższych wyodrębnionych cytatach: Times New Roman 11 oraz interlinia 1,0).

4. Ewentualne źródła finansowania pracy zostały wymienione w zgłaszanej publikacji w miejscu zgodnym z wymogami redakcyjnymi. W zgłaszanym utworze nie występują zjawiska "ghostwriting", guest-autorship" oraz konflikt interesów. Autor zapoznał się z obowiązującymi w czasopiśmie procedurami recenzowania tekstów.

5. Autor wyraża zgodę na warunki i zapisy umowy licencyjnej z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, której treść dostępna jest TUTAJ. W przypadku pracy zbiorowej autor zgłaszający artykuł do publikacji wypełnił oświadczenie o wkładzie procentowym, w którym podał wkład pracy poszczególnych współautorów w zgłaszany artykuł. Treść pracy znana jest wszystkim jej współautorom i wyrażają oni zgodę na jej publikację. Wypełnione oświadczenie należy wgrać jako plik dodatkowy wraz z artykułem.

Prawa autorskie

Autorzy, których teksty zostaną przyjęte do publikacji, po uzyskaniu pozytywnych recenzji wydawniczych oraz zaakceptowaniu do publikacji przez Komitet Redakcyjny, podpisują umowę licencyjną.

Umowa wydawnicza z autorem artykułu